Obraz ruchomy to dzisiaj jeden z najbardziej oczekiwanych przez użytkowników rodzajów treści. Dzięki zamieszczaniu na stronie filmów zyskasz zaangażowanie i uwagę odwiedzających. Warto to robić, tym bardziej że publikacja wideo w WordPressie jest dziecinnie prosta.
Zamieszczenie filmu z YouTube
Umieszczenie filmu z YouTube na stronie rozpocznij od wygenerowania jego linku za pomocą odnośnika Udostępnij, który znajduje się poniżej okna wyświetlania:
Najprostszą metodą zamieszczania filmu w WordPressie jest wklejenie w treści strony adresu uzyskanego z YouTube. Chcąc zastosować alternatywny sposób na publikację, skorzystaj z przycisku Umieść, który będzie widoczny jako jedna z opcji funkcji Udostępnij.
Otrzymasz w ten sposób kod, który będzie potrzebny do osadzenia filmu:
Otwórz w WordPressie stronę, na której chcesz zamieścić film. Korzystając z wbudowanego edytora Guttenberg, dodaj do jej kodu ramkę wbudowaną, która uzyskasz w powyższy sposób z serwisu YouTube. Następnie zapisz treść i sprawdź, czy film pojawia się na niej w zaplanowany sposób.
Umieszczanie filmu w Elementorze
Elementor jest najpopularniejszą wtyczką typu page-builder w ekosystemie WordPressa. Pozwala na wygodne wklejanie filmów w dowolnym miejscu na stronie za pomocą widżetu:
Po wyborze lokalizacji widżetu wskaż źródło, z którego chcesz skorzystać (YouTube, Vimeo, DailyMotion albo hosting), a następnie wklej link do filmu. W Elementorze dostępne są dodatkowe opcje, takie jak określenie fragmentów filmu, jakie mają się pojawiać, jego wyciszenie czy zapętlenie. W oknie Styl określisz również proporcje filmu.
Film możesz zamieścić także za pomocą wskazanego wcześniej kodu iframe wygenerowanego w YouTube. Zrealizujesz to za pomocą funkcji Osadź. Oto przykład:
Możesz edytować powyższy kod, zmieniając na przykład szerokość (width) i wysokość (height) odtwarzacza. Sam kod możesz wykorzystać w dowolnym miejscu strony. W Elementorze służy do tego celu widżet HTML. Po przeniesieniu go w wybrane miejsce wklej kod iframe i opublikuj film.
Przewaga tej metody, w porównaniu z widżetem Film Elementora, to możliwość zamieszczenia obrazu z dowolnej platformy pozwalającej na ich udostępnianie. Widżet Film ogranicza Cię tylko do niektórych serwisów oraz oczywiście własnego hostingu.
WordPress przyjazny filmom
Jak widzisz, zamieszczenie filmu na stronie WordPress jest dość proste. Wystarczy w tym celu skorzystać z YouTube’a, z Vimeo albo z dowolnej innej tego typu platformy. Jeżeli jednak nie chcesz, aby Twoje filmy znajdowały się na zewnętrznych hostingach, pamiętaj, że CloudHosting w nazwa.pl ma aż do 10 TB przestrzeni dyskowej. To dużo miejsca, dzięki któremu umieścisz na nim nawet bardzo długie filmy! Dodatkowo, dzięki wysokiej mocy obliczeniowej i gwarancji zasobów, możesz mieć też pewność, że filmy umieszczone na CloudHostingu zawsze będą odtwarzać się płynnie. Tej gwarancji niestety nie masz, jeżeli wybierasz do ich hostingu zewnętrzne platformy.
ZAMÓW CLOUDHOSTING WORDPRESS
Filmy i animacje na stronie uatrakcyjniają przekaz, jaki kreujesz do swoich użytkowników. Wpływa to pozytywnie na popularność strony WWW. Dzięki filmom z pewnością nadasz swoim stronom nową jakość oraz zatrzymasz odwiedzających na znacznie dłużej.