Twój koszyk

Konfiguracja domen

Domeny zarejestrowane w nazwa.pl posiadają wiele możliwości konfiguracyjnych. Korzystając z konfiguracji domeny w Panelu Klienta możesz samodzielnie ustawić przekierowanie domeny oraz rozszerzyć jej funkcjonalność za pomocą zaawansowanej konfiguracji DNS.

DOSTĘPNE OPCJE KONFIGURACYJNE DOMEN:


PARKOWANIE DOMENY

Opcja przydatna dla osób, które jeszcze nie zadecydowały, gdzie chcą utrzymywać domenę. Domena zostaje zaparkowana na serwerach DNS nazwa.pl i wskazuje na informacyjną stronę WWW.

Dodatkowo dla domen zarejestrowanych w nazwa.pl masz możliwość aktywacji konta pocztowego w Twojej domenie o pojemności aż 15 GB.


PRZEKIEROWANIE NA SERWER W NAZWA.PL I NA STRONĘ WWW

Za pomocą tej opcji możesz przekierować domenę na serwer w Twoim Panelu Klienta lub na dowolny serwer w nazwa.pl. Ponadto możesz przekierować domenę na Stronę WWW wybraną z setek projektów dostępnych na nazwa.pl.


PRZEKIEROWANIE NA URL (na adres WWW)

Przekierowanie domeny na adres URL oznacza przekierowanie wywołań dotyczących Twojej domeny na określoną, docelową lokalizację (np. na konkretny katalog na serwerze). Korzystając z tej opcji możesz skorzystać bezpłatnie z usługi dodatkowej darmowego konta pocztowego.


PRZEKIEROWANIE NA ZEWNĘTRZNY ADRES IP

Za pomocą tej opcji możesz przekierować domenę na wskazany, zewnętrzny adres IP komputera lub serwera (np. adres 85.128.128.36). Aby przekierowanie działało zgodnie z oczekiwaniami, wskazany adres IP nie może należeć do puli adresów prywatnych (pula adresów prywatnych to adresy w zakresach 192.168.0.0 - 192.168.255.255, 10.0.0.0 - 10.255.255.255, 172.16.0.0 - 172.32.255.255).