Świętuj z nami Dzień Backupu

31 marca - dzień backapu danych.

Cyberbezpieczeństwo to pojęcie szeroko rozpowszechnione w Internecie. W kontekście posiadania domeny oraz hostingu w sieci wiąże się z wieloma narzędziami, które umożliwiają zabezpieczanie stron internetowych, blogów czy e-sklepów. Z okazji nadchodzącego 31 marca Dnia Backupu należy wspomnieć jeszcze o tym rozwiązaniu, które można zaliczyć do kategorii prewencji przed cyberzagrożeniami. Święto obchodzone jest już od 2011 roku!

W sieci dla każdego użytkownika najważniejsze są jego dane. W minionym roku utracono lub skradziono 18 mln rekordów dziennie, czyli średnio 214 w ciągu sekundy. W przypadku osób fizycznych najczęściej w grę wchodzą wrażliwe informacje, takie jak np. loginy czy hasła. Jeżeli chodzi o firmy działające w Internecie, sprawa robi się bardziej skomplikowana. Nawet najmniejsze przedsiębiorstwa biorą odpowiedzialność za dane użytkowników, które pozostawiane są chociażby w formularzu kontaktowym czy newsletterze. To samo będzie tyczyło się również autorów blogów czy posiadaczy prostej strony WWW. Nie każdy z nich musi mieć styczność z danymi odbiorców, ale wszyscy posiadają swoje treści w Internecie. I na pewno żaden z wymienionych podmiotów nie chciałby stracić swoich – dlatego tak ważny jest backup.

Backup to nic innego jak kopia bezpieczeństwa. Na podstawie posiadanych zapasowych materiałów, można bez problemu odtworzyć dane, które zostały uszkodzone lub w najgorszym przypadku utracone. Awaria, wynikająca z przerwy w dostępie do treści w Internecie, może doprowadzić największe firmy z branży e-commerce nawet do setek tysięcy złotych strat. W zapobieganiu takim sytuacjom pomoże odpowiednie narzędzie do tworzenia backupu. O ważności wykonywania kopii zapasowych nie trzeba więcej tłumaczyć – nikt kto prowadzi swój biznes w Internecie nie może pozwolić sobie na utratę danych.

Korzystając z okazji, jaką jest Dzień Backupu, warto zrobić krótkie podsumowanie swoich działań w Internecie i rozpocząć regularne tworzenie aktualnej wersji kopii zapasowej. Należy pamiętać, że na awarie i ataki najbardziej narażeni są użytkownicy, którzy nie korzystają z narzędzi do zabezpieczania swoich witryn internetowych, dlatego odsyłamy do tekstu o Zabezpieczaniu stron WWW. Zachęcamy również do sprawdzenia bezpieczeństwa swoich adresów internetowych: wykonaj test

Zostaw komentarz

Prosimy o wypełnienie wszystkich poniższych pól. Zapewniamy, że Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.