Twój koszyk

Kim jesteś?

Sklepicom – wiedza

Dzielimy się wiedzą o prowadzeniu sklepu internetowego, ecommerce, marketingu internetowym i nowościach. Skorzystaj i wypromuj swój Sklepicom w Internecie.

5 rzeczy, które powinien mieć każdy blog e-commerce

10.03.2015

Nie trzeba przypominać, że prowadzenie bloga  to jeden z podstawowych elementów strategii marketingowej sklepu internetowego, którego nie można ignorować.W sklepie internetowym strony zazwyczaj wypełnione są zdjęciami produktów. Blog jest zatem tym miejscem, gdzie można dzielić się ciekawymi treściami, inicjować rozmowy czy kontaktować się z obecnymi i potencjalnymi klientami.Jednak aby blog spełniał swoją funkcję i przynosił wymierne korzyści finansowe dla sklepu internetowego powinien być tak skonstruowany, aby dotarcie do szukanych treści było tak proste jak to tylko jest możliwe. I żeby tak się stało sklepowy blog powinien być wyposażony w:

  • użyteczne i przyjazne funkcje nawigacyjne,
  • call to action w odpowiednich miejscach, czyli swoiste wyzwalacze działania,
  • narzędzia do dzielenia się odkrytymi treściami na portalach...


    Kontynuuj czytanie artykułu
Co oznacza nowy trend na rynku – SoLoMo?

09.01.2015

SoLoMo to skrót od Social, Local, Mobile (ang. społecznie, lokalnie, mobilnie), który odnosi się do zwiększenia znaczenia lokalnych wyników wyszukiwania na mobilnych urządzeniach. Trend SoLoMo pojawił się w wyniku stale rosnącej popularności smartfonów i pozwala na lepszą precyzję wyszukiwania w lokalnych wynikach, niż jest to dostępne za pośrednictwem tradycyjnego komputera stacjonarnego. Dziś już 44% Polaków ma smartfony. Na początku obecnego roku osiągniemy poziom 60% (źródło: jestem.mobi). Aby dobrze zrozumieć koncepcję SoLoMo, konieczne jest zestawienie kilku wydarzeń, który doprowadziły do jej powstania.


Kontynuuj czytanie artykułu
Przygotuj sklep internetowy do zmian w prawie

10.12.2014


25 grudnia 2014 roku wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta, której celem jest unifikacja i doprecyzowanie regulacji prawnych w obszarze zawierania umów na odległość. Ustawa w szczególności dotyczy następujących zagadnień:
  • obowiązków informacyjnych,
  • wymogów formalnych związanych z zawieraniem takich umów,
  • oraz prawa odstąpienia od umowy.
Dla naszych klientów przygotowaliśmy dokument, który zawiera wskazówki dla właścicieli sklepów internetowych, pozwalające zweryfikować poprawną realizację wytycznych ustawy.
Dotychczas obowiązujące regulacje prawne nakładały na właścicieli sklepów internetowych pewne obowiązki informacyjne. Nowa ustawa znacznie poszerza ich zakres - szczegółowo mówi o tym art. 12. W poradniku znajduje się lista informacji, które należy...


Kontynuuj czytanie artykułu
Pinterest - narzędzie do promocji sklepu internetowego - praktyczne porady

09.12.2014

Pinterest to portal społecznościowy, na którym można dzielić się zdjęciami i filmami. Prostota i łatwość użycia to dwie cechy, które najlepiej go charakteryzują. Działa na zasadzie tablicy korkowej, do której pineskami przypinamy różne zdjęcia. Staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród kobiet. Obecnie ma ponad 70 mln użytkowników, a ich liczba szczególnie w Polsce szybko rośnie.
 
Jak?
Każdy z nas może się zalogować do Pinteresta, podając maila lub korzystając z konta na Facebooku. Sklepy internetowe powinny korzystać z kont dla firm. Dzięki temu otrzymamy dostęp do statystyk naszego konta. Możemy też naszą stronę poddać weryfikacji, w zamian otrzymamy specjalne oznaczenie, które podnosi wiarygodność. Na stronie firmowej mamy możliwość  pokazania logo oraz krótkiego opisu naszej marki.

Co?
Każdy...


Kontynuuj czytanie artykułu
Wszyscy są na Instagramie, gdzie jest Twoja firma?

09.12.2014

„Trendy na Instagramie”, „Znana marka inspriruje na Instargamie”, „Najciekawsze zagraniczne i polskie profile i akcje marek na Instagramie okiem branży”. To tylko niektóre z setek tytułów artykułów o serwisie społecznościowym, który bardzo szybko zyskał popularność w Polsce.


Kontynuuj czytanie artykułu
Facebook dla sklepu internetowego

08.12.2014

Na Facebooku są wszyscy. My, sklep na rogu i każda duża firma. Mając sklep internetowy też warto byłoby się tam znaleźć ,ale to może być trochę trudniejsze niż się wydaje. Nie wystarczy dodawać zdjęcia i obrazki, które znajdziemy w Google.

Grupa docelowa
Konieczna będzie analiza: czy nasz produkt pasuje do Facebooka? Czy to dobre miejsce, żeby promować nasz sklep? Czy nasi klienci, albo osoby, które mogą być zainteresowane naszymi produktami, są na Facebooku? Jaka forma komunikacji z marką ich interesuje? W jakich godzinach są aktywni? Jakie treści ich interesują? Kim są, ile mają lat i czym się pasjonują?

Odpowiadając na te pytania możemy stworzyć plan działania, czy w bardziej rozwiniętej formie - strategię obecności na Facebooku. Ta pozwoli nam tworzyć treści jak najbardziej pasujące do oczekiwań użytkowników. Będziemy też...


Kontynuuj czytanie artykułu