nazwa.pl
Szanowni Państwo,
 
nazwa.pl zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wprowadza technologię serwerów DNS Anycast!
Rozwiązanie zostało wdrożone w Data Center w Krakowie i Warszawie oraz dwóch największych na świecie punktach wymiany globalnego ruchu we Frankfurcie i Amsterdamie. Wprowadzone rozwiązanie jest unikalne wśród polskich dostawców. DNS Anycast zapewnia firmie georedundancję. W nadchodzących miesiącach system będzie rozbudowywany o kolejne światowe centra wymiany ruchu.
Korzyści biznesowe
DNS Anycast to technologia, która przyspiesza odpowiedzi serwerów DNS. Poprzez wykorzystanie tego rozwiązania zapytanie o konkretną domenę jest przekierowane do najbliższego punktu w zasięgu użytkownika. Nazwa.pl, jako jedyna polska firma, wdrożyła to rozwiązanie. Dzięki temu, mogą Państwo swobodnie korzystać z benefitów związanych z tą technologią. Wprowadzenie przez nazwa.pl technologii DNS Anycast ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa Państwa usług na kilku płaszczyznach, a także umożliwienie rozwoju Państwa biznesu poza granicami kraju. Działając na skalę międzynarodową mogą Państwo utrzymać witrynę na polskich serwerach, a zagraniczni klienci nie odczują tego, że ich transakcje obsługiwane są tysiące kilometrów dalej. To właśnie dzięki technologii DNS Anycast dostęp do zapytania o rekord IP, na który kieruje domena, jest wyjątkowo szybki.
Zwiększone bezpieczeństwo
Dzięki zastosowaniu technologii DNS Anycast resolwery domen klientów nazwa.pl z punktu widzenia sieci działają jak jeden system, mimo ich rozproszenia po całej Europie i świecie. Poprzez decentralizację infrastruktury system jest w stanie funkcjonować mimo awarii poszczególnych węzłów. W dodatku rozwiązanie to sprawia, że klastry serwerów są wyjątkowo odporne na ataki typu DDoS. Technologia serwerów DNS Anycast zastosowana w nazwa.pl jest w stanie obsługiwać kilka milionów zapytań na sekundę, co redukuje do minimum możliwość skutecznego przeprowadzania takiego ataku. Nazwa.pl w ostatnim czasie zmierzyła się z największym jak do tej pory atakiem DDoS i właśnie poprzez pilotażowe wdrożenie w Krakowie i Warszawie miała okazję przetestować rozwiązanie w warunkach realnego ataku, o czym spółka informowała w komunikacie z 22 czerwca bieżącego roku. Zastosowanie technologii DNS Anycast znacząco przyczyniło się do jego powstrzymania. To tylko przyspieszyło decyzję firmy o wdrożeniu rozwiązania w kolejnych globalnych punktach wymiany ruchu.
Technologia DNS Anycast stosowana jest przez największe firmy na świecie, a nazwa.pl jest pierwszą firmą w Polsce, która wdrożyła to rozwiązanie, wyprzedzając znacznie technologie stosowane przez rodzime firmy.
Od dziś technologia DNS Anycast jest w pełni dla Państwa dostępna!
Z poważaniem
zespół nazwa.pl
NR 1 W POLSCE