Top 5 wtyczek SEO do WordPressa dla początkujących

Wtyczki SEO do WordPress

Chcesz poprawić pozycjonowanie swojej strony na WordPressie, ale jeszcze nie wiesz, z czym się je SEO? Użyj wtyczek dla mniej zaawansowanych, które poprowadzą Cię krok po kroku do optymalizacji witryny. Oto 5 najlepszych w 2019 r.

Korzystanie z wtyczek SEO dla początkujących wcale nie musi oznaczać pójścia na łatwiznę. Mają one wystarczającą ilość funkcji, abyś mógł dobrze zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania. Do tego są proste i mogą pełnić funkcje przyśpieszonego kursu SEO, pozwalającego Ci zapoznać się z najważniejszymi dla niego parametrami. Przetestuj jeden z pluginów dla mniej zaawansowanych:

Yoast SEO

To chyba najpopularniejsza wtyczka SEO w środowisku WordPressa. Może pochwalić się tysiącami najwyższych ocen i dziesiątkami milionów pobrań nie bez powodu. Jest intuicyjna w obsłudze i pozwoli Ci na kompleksową optymalizację strony. Ponadto poprowadzi Cię za rękę przez cały proces przy użyciu przyjaznego interfejsu i języka polskiego. W Yoast będziesz mógł między innymi stworzyć mapę strony, ustawiać tytuły i meta tagi, analizować występowanie słów kluczowych czy konfigurować najważniejsze dla pozycjonowania pliki. Wtyczka współpracuje także Google Search Console.

The SEO Framework

Ta wtyczka idzie jeszcze dalej w ułatwianiu życia tym, co z SEO dopiero zaczynają. Znajdziesz w niej nieco mniej funkcji niż w Yoast, ale brakuje tylko tych, z których i tak byś prawdopodobnie nie skorzystał. SEO Framework operuje wygodnym, opartym na kolorach, interfejsem, który pokaże Ci, co jeszcze jest do zrobienia na każdej podstronie. Do tego daje wyraźne instrukcje, jak można poprawić poszczególne parametry.

Rank Math

Rank Math ma szansę zdetronizować najbardziej popularnego Yoast’a ze względu na wyjątkową prostotę obsługi. Będziesz mógł na początek skorzystać z super-intuicyjnego konfiguratora, który poprowadzi Cię przez wszystkie etapy optymalizowania strony. Ponadto jego ustawienia domyślne w zupełności wystarczą dla większości witryn, przez co nie będziesz musiał zapoznawać się ze znaczeniem każdego z parametrów. W Rank Math istnieje możliwość optymalizacji każdej podstrony pod aż 5 słów kluczowych, a także śledzenia rankingu fraz w Google. Narzędzie analizy SEO dodatkowo ułatwi życie początkującym.

All in One SEO Pack

To wtyczka nieco inna niż poprzednie. Oferuje olbrzymią ilość opcji, jednak konfiguruje się automatycznie, przez co także początkujący może z niej korzystać. Zaletą jej jest to, że jeśli złapiesz bakcyla SEO i będziesz chciał pójść dalej z optymalizacją swojej strony, All in One SEO Pack pozwoli Ci zmieniać dowolne elementy.

Rozwinięte narzędzie analizy dostarcza cennych wskazówek do przeprowadzenia bardziej zaawansowanych poprawek na stronie. Podczas optymalizacji pod kątem wybranych przez Ciebie fraz plugin podpowie także dodatkowe słowa kluczowe.

Squirrly SEO

Plugin z wiewiórką jest przede wszystkim SEO-asystentem pomagającym w tworzeniu zoptymalizowanych tekstów. Gdy wprowadzisz interesujące Cię słowa kluczowe, podczas tworzenia treści otrzymasz dodatkowe sugestie. Wszystko w czasie rzeczywistym. Minusem wtyczki jest to, że część funkcji nie jest dostępna w planie darmowym. Jednak jeśli spodoba się Ci się jej prostota i łatwość obsługi, może uznasz, że warto przejść na wersję premium.

Podsumowanie

Pluginy dla początkujących pozwolą Ci nauczyć się zasad SEO. Jeśli jednak nie do końca zależy Ci na nauce, a po prostu szybkiej i łatwej optymalizacji strony, podpowiedzi i ustalenia domyślne na pewno na pewno się tu sprawdzą. Ponadto wtyczki „wszystko-w-jednym” pozwalają oszczędzić sobie dbałości o aktualizację wielu plug-inów odpowiedzialnych za poszczególne funkcje. Zamiast tego wszystkie je znajdziesz w jednym panelu.

Czas wczytywania strony to fundament działań SEO. Im szybciej wyszukiwarki odczytają Twoją stronę, tym wyżej wyląduje ona w wynikach wyszukiwania. Kluczem do sukcesu jest hosting oraz jego parametry techniczne. Najlepsze parametry zapewnia hosting w chmurze, wyróżniający się na tle tradycyjnego webhostingu stabilnością działania i szybkością, dostępny między innymi w ofercie nazwa.pl.

Zostaw komentarz

Prosimy o wypełnienie wszystkich poniższych pól. Zapewniamy, że Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.