22 lata nazwa.pl

Firma nazwa.pl, największy w Polsce rejestrator domen i dostawca hostingu, świętuje swoje 22 urodziny. Od 1997 roku z usług firmy skorzystało ponad milion Klientów, którzy zarejestrowali ponad 4 miliony domen i aktywowali ponad 500 tysięcy usług hostingowych. Spółka nazwa.pl od lat wyznacza kierunki rozwoju rynku usług elektronicznych w Polsce, stanowiąc dla innych firm z branży wzór w zakresie innowacyjności, rozwoju technologicznego, kultury organizacyjnej i odpowiedzialności społecznej.

Firma nazwa.pl liderem technologicznym

Usługi elektroniczne oferowane przez nazwa.pl cechuje duża dynamika zmian, związana z szybkim postępem technologicznym w dziedzinie telekomunikacji, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania. Aby nadążyć za światowymi trendami konieczne są wysokie nakłady finansowe związane z rozbudową sieci,  wymianą serwerów, oraz wdrażaniem nowych rozwiązań informatycznych. Małe firmy nie są w stanie sprostać tym wymaganiom, odstając coraz wyraźniej od lidera technologicznego jakim niewątpliwie w Polsce jest firma nazwa.pl.

Rok 2018 obfitował w liczne inwestycje nazwa.pl w zakresie budowy sieci nowej generacji, będącej obecnie filarem działalności firmy. Firma nazwa.pl uruchomiła wymianę ruchu z praktycznie wszystkimi operatorami w Polsce i Europie Zachodniej, ustanawiając redundantne połączenia pomiędzy centrami danych w Krakowie, Warszawie, Frankfurcie i Amsterdamie. Oprócz usług świadczonych w powyższych Data Center, firma zaznaczyła swoją obecność w wielu węzłach wymiany ruchu w Europie, oraz w jednym z największych węzłów wymiany ruchu w USA.

Rozwojowi sieci towarzyszyły innowacje technologiczne w zakresie rozwoju chmury w której uruchamiane są usługi świadczone przez firmę. Wielokrotnie zwiększona została wydajność klastrów serwerów, umożliwiając zaoferowanie każdemu klientowi, usługi hostingowej o mocy obliczeniowej równej dwóm serwerom dedykowanym z procesorami Intel Xeon E3. Tak wysokie parametry, oferowane już od najtańszej usługi kosztującej 200 zł za rok są wynikiem nieosiągalnym dla pozostałych firm na rynku, korzystających z przestarzałych technologii z końca lat 90. ubiegłego wieku.

Spółka nazwa.pl liderem bezpieczeństwa

O niekwestionowanej pozycji nazwa.pl w zakresie bezpieczeństwa w Polsce świadczy fakt, że ponad 90% domen zabezpieczonych przed atakami hackerów za pomocą DNSSEC w Polsce, obsługiwanych jest przez spółkę. Serwery nazwa.pl utrzymują również aż 60% wszystkich polskich stron WWW, zabezpieczonych za pomocą certyfikatów SSL. Nazwa.pl jako jedyna firma w Polsce udostępniła za darmo certyfikaty SSL w ramach usługi rejestracji domeny, instalując je automatycznie na stronie każdego z klientów korzystających z usług hostingu. Do dnia dzisiejszego to jedyna tego typu oferta w Polsce.

Pierwsza polska globalna sieć serwerów DNS Anycast to również osiągnięcie firmy nazwa.pl, która uruchamiając swoje usługi na wszystkich 6 kontynentach dołączyła jako jedyna do grona operatorów globalnych takich jak Google, Cloudflare czy Akamai. Serwery DNS Anycast to pierwsza linia obrony przed atakami typu DDoS – linia której nie posiada żadna inna polska firma hostingowa.

nazwa.pl – jedyny rejestrator domen globalnych w Polsce

W zakresie usług rejestracji domen nazwa.pl jest niedościgniętym liderem zarówno jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych nazw, jak i liczbę obsługiwanych abonentów, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, że od 10 lat jej spółka zależna NetArt Registrar jest jedynym akredytowanym przez ICANN rejestratorem domen globalnych. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie firmy poza nazwa.pl w Polsce to pośrednicy, korzystający z usług firm takich jak nazwa.pl.

nazwa.pl jedynym polskim sponsorem projektu Let’s Encrypt

Nazwa.pl jesienią 2018 roku stała się pierwszym i jak dotąd jedynym polskim sponsorem projektu Let’s Encrypt, dołączając kolejny raz do grona tak znanych firm jak Google, Facebook, Mozilla czy Cisco. Swoim działaniem ustawiła poprzeczkę, tym razem w zakresie etycznego i odpowiedzialnego społecznie prowadzenia biznesu, w kontrze do wielu polskich dostawców hostingu, którzy korzystając z tego projektu i czerpiąc z niego korzyści nie poczuwają się do udziału w jego finansowaniu.

Lista sukcesów nazwa.pl w jej 22 letniej historii jest bardzo długa i składają się na nią zarówno wyróżnienia branżowe, jak i największa wśród polskich firm hostingowych liczba klientów, którzy obdarzyli firmę swoim zaufaniem, korzystając z jej usług. O wysokiej pozycji firmy nazwa.pl niewątpliwie świadczy fakt, że decyzją Ministerstwa Cyfryzacji, nazwa.pl została uznana za operatora usługi kluczowej w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wszystkie wyróżnienia i rosnąca liczba przewag nazwa.pl, dają Klientom firmy pewność, że dokonali wyboru najlepszego usługodawcy na rynku, a firmie dobre perspektywy na przyszłość.