nazwa.pl przyspiesza WordPress o 34%

Jak podaje W3techs, z platformy WordPress korzysta ponad 32% wszystkich stron WWW dostępnych w sieci, co czyni go najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. W oparciu o WordPress budowane są e-sklepy, serwisy WWW, blogi oraz autorskie portfolio. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak w pełni wykorzystać potencjał, który obecnie oferuje ta platforma i nieświadomie rezygnują z wysokiej wydajności oprogramowania. W celu zwiększenia efektywności warto korzystać z najnowszych wersji oprogramowania.

Z badań przeprowadzonych przez webhostingtalk.pl wynika, że strony korzystające z najnowszego WordPress 5.0.3 oraz aktualnej wersji języka PHP 7.3 ładują się o 34% szybciej w porównaniu do poprzednich wersji.

Efekt synergii wynikający z połączenia najnowszych wersji oprogramowania ma diametralne znaczenie dla finalnego czasu ładowania się witryny. Taki wzrost wydajności przekłada się wprost na zadowolenie końcowego odbiorcy – mówi Rafał Lorenc, dyrektor IT w nazwa.pl.

W nazwa.pl udostępniamy najnowszą wersję tej platformy w ramach usługi hostingowej WordPress Cloud. Oferta posiada niespotykaną nigdzie moc obliczeniową 16 vCPU, która jest realizowana w technologii chmury. Obecnie stanowi najbardziej wydajną i najszybszą platformę hostingową w Polsce – dodaje Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Aktualizacja WordPress

WordPress stara się nadążyć za wymaganiami użytkowników, dlatego stale rozwija swoją platformę. Poza wprowadzoną 6 grudnia 2018 roku aktualizacją do wersji 5.0 dodano również trzy poprawki. Wersja 5.0.3 w znaczący sposób usprawnia działanie nowego CMS. Oprócz rozwiązania dotychczasowych błędów oraz poprawy działania edytora WordPress wprowadził kilkanaście modyfikacji[1], które zwiększyły wydajność oprogramowania. Najnowsza aktualizacja uwzględniająca wcześniejsze luki gwarantuje bezpieczeństwo oraz przejrzyste i szybkie użytkowanie platformy. Korzystanie z WordPress w wersji 5.0.3 to pierwszy krok do podniesienia prędkości ładowanych stron.

Wersja PHP ma znaczenie!

Drugim krokiem, który usprawni działanie bloga, e-sklepu lub strony WWW, jest aktualna wersja języka PHP. Kolejne wersje są stale rozwijane poprzez dodawanie nowych funkcjonalności oraz realizowanie wymogów związanych z bezpieczeństwem. Każda aktualizacja przekłada się bezpośrednio na szybkość działania serwisów. WordPress w połączeniu z najnowszą wersją PHP 7.3 działa w najbardziej optymalny oraz bezpieczny sposób.

Duet idealny

Warto być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami, ponieważ znacząco wpływają one na działanie gotowego produktu, jakim jest blog, e-sklep czy strona WWW. Szybkość i bezpieczeństwo to czynniki, które pomogą w zdobyciu zaufania klientów bądź odbiorców treści. W przypadku platformy WordPress kluczowe jest utrzymanie aktualnej wersji oprogramowania oraz języka PHP. Obecnie najlepszą wydajność oferują właśnie najnowsze wersje obu rozwiązań. Świadomie dobrane usługi hostingowe oraz aktualne oprogramowanie to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale również wysokiej wydajności. Przekłada się to na prawidłowe działanie strony WWW oraz jej szybkie ładowanie się podczas przeglądania przez odbiorców.

[1] https://wordpress.org/support/