Jaki serwer wybrać dla bloga?

Postanawiasz wprowadzić do świata blogosfery swoją markę? A może sam chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu atrakcyjnych dla odbiorców treści? Nim się to stanie, musisz podjąć szereg strategicznych decyzji. Na liście tych najważniejszych znajduje się odpowiedź na pytanie – gdzie umieścić swoją witrynę? Spieszymy z odpowiedzią.

Jeśli chcesz zaistnieć w sieci, musisz wykazać się kreatywnością, znaleźć swoją niszę tematyczną, przyciągnąć uwagę odbiorców. W ten sposób zbudujesz wokół Twojej marki społeczność i wyróżnisz się na tle konkurencji. Jednak aby to osiągnąć, należy przyjrzeć się temu, jak dostępne rozwiązania wspierają Twoją kreatywność. Z tej perspektywy niezbędna jest odpowiednia domena oraz właściwy hosting. Aby hosting spełniał wymagania blogosfery, powinien oferować wydajne parametry. Jakie?

Na co zwrócić uwagę?

Duża moc obliczeniowa zapewni wielu użytkownikom płynne korzystanie z Twojej strony. Kluczowe jest również bezpieczeństwo, czyli np. ochrona przed atakami DDoS. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z blogiem odpowiednim narzędziem jest preinstalowana na usłudze hostingowej aplikacja WordPress, która posiada wtyczki pozwalające w prosty sposób zbudować wymarzone miejsce w sieci: e-sklep, serwis WWW, blog czy autorskie portfolio z galerią zdjęć.  Jest to  najpopularniejsza platforma do budowy stron WWW. Obecnie ok. 34% stron internetowych korzysta właśnie z tego rozwiązania. Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego warto wybrać domenę, która w standardzie posiada zabezpieczenie w postaci SSL oraz chroni Twoich użytkowników poprzez protokół DNSSEC czy TLS 1.3. Odpowiedzią na wymagania rynku zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i rozwiązań technologicznych są usługi świadczone przez nazwa.pl.

Jest moc!

Dzięki wprowadzeniu najnowszych rozwiązań rodzina WordPress Cloud od nazwa.pl posiada potężne parametry mocy obliczeniowej – 16 wirtualnych procesorów. Warto zwrócić uwagę na to, że bazy danych obsługiwane są przez ultrawydajne dyski NVMe, co sprawia, że wszystkie operacje odbywają się w mgnieniu oka. Wraz z hostingiem WordPress Cloud otrzymasz pakiet Bezpieczna Domena, w skład którego wchodzą zabezpieczenia takie jak certyfikat SSL, protokół DNSSEC czy TLS 1.3. Rozwiązania te pozwolą Ci bez żadnych dodatkowych kosztów chronić Twoich użytkowników przed cyberprzestępcami.

Najnowsza wersja WordPress wraz z unikalną na polskim rynku technologią hostingu w chmurze od nazwa.pl zapewnią nieosiągalne nigdzie indziej możliwości.