nazwa.pl wyróżniona przez NASK

NASK

Firma nazwa.pl otrzymała wyróżnienie od Państwowego Instytutu Badawczego NASK, nadzorującego polski rejestr domen z końcówką .pl. Otrzymana nagroda jest wyrazem wieloletniej owocnej współpracy pomiędzy organizacjami. Firma nazwa.pl jako firma nr 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych od lat wyznacza standardy bezpieczeństwa w polskiej branży internetowej, co niejednokrotnie spotkało się z uznaniem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Krzysztof Cebrat – prezes zarządu nazwa.pl.

Współpraca nazwa.pl z czołową polską organizacją stanowi potwierdzenie wiarygodności, rzetelności oraz jakości usług świadczonych przez spółkę w zakresie technologii, bezpieczeństwa i regulacji prawnych. W kwestii rejestracji domen nazwa.pl współpracuje z organizacjami kluczowymi dla rynku, od lat będąc największym partnerem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że razem z NASK na co dzień dbamy o poziom bezpieczeństwa polskich internautów. Jako lider rynku jesteśmy odpowiedzialni za jego kształt, a bezpieczeństwo to nasz priorytet. Razem z NASK wyznaczamy standardy w tym zakresie dla całego polskiego rynku. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas niezwykle cenne, bo pokazuje, że ostatnie lata to szereg dobrych decyzji nazwa.pl, o czym świadczy nie tylko współpraca z NASK, ale przede wszystkim zaufanie ponad miliona Klientów – podsumowuje Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Rewolucja cyfrowa, która zaczęła się w Polsce ponad 25 lat temu, trwa i dzieje się – z naszym udziałem. Mamy ambicję aktywnie ją współtworzyć – powiedział w trakcie uroczystości Krzysztof Silicki, dyrektor NASK.

Wśród Państwa są przedstawiciele naszych partnerów, z którymi realizujemy badania naukowe, projekty na rzecz cyberbezpieczeństwa i e-administracji, są reprezentanci instytucji edukacyjnych, firm technologicznych, organizacji pozarządowych. Razem z niektórymi z nich przeprowadziliśmy wiele projektów i inicjatyw. Podejmowaliśmy wspólnie również trudne wyzwania. I należy wierzyć, że zadania, jakim wspólnie stawialiśmy czoła w przeszłości, wzmocnią naszą współpracę w przyszłości – mówił na uroczystej gali Krzysztof Silicki, dyrektor NASK.

Państwowy Instytut Badawczy NASK

NASK został powołany jako jednostka badawczo-rozwojowa i jednocześnie krajowy rejestr nazw w domenie .pl. Obecnie w narodowej domenie zarejestrowanych jest prawie  2,6 mln nazw, a nazwa.pl jest od lat największym i niekwestionowanym nr 1 rejestru, o czym świadczą zarówno kwartalne, jak i roczne raporty branżowe publikowane przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Działania NASK związane z bezpieczeństwem cyfrowym intensywnie wspiera nazwa.pl, wprowadzając najnowsze protokoły chroniące użytkowników przed przestępstwami w sieci. Dzięki wprowadzeniu przez nazwa.pl w maju tego roku protokołu DNSSEC polski rejestr awansował na czwartą pozycję najlepiej zabezpieczonych rejestrów domen w całej Europie. NASK wraz z nazwa.pl wzmacnia polski Internet i przyczynia się do globalnego bezpieczeństwa sieci.

Po 25 latach działalności NASK cieszy się pozycją wiodącej instytucji eksperckiej, w której nowoczesność, otwartość i innowacje opierają się na tradycji i doświadczeniu. Dziś potencjał grupy NASK buduje niemal 600 pracowników dbających o bezpieczeństwo cyfrowe nas wszystkich.  Nazwa.pl od lat wspiera NASK w tych działaniach.

Nagroda od renomowanego instytutu badawczego jest dla nazwa.pl dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem udostępniania usług na najwyższym, światowym poziomie. Dla klientów jest to gwarancja, że dostarczane im przez nazwa.pl rozwiązania są bezpieczne w każdym możliwym aspekcie.